Podrobné informace k přijímacímu řízení naleznete na https://www.msmt.cz/vzdelavani/stredni-vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

• Uchazeč může podat nejvýše dvě přihlášky pro obor vzdělání s talentovou zkouškou a nejvýše dvě přihlášky pro ostatní obory vzdělání; pořadí obou uvedených škol v příslušném tiskopise je vždy shodné a nevyjadřuje preferenci té které školy
  • Termíny pro podávání přihlášek jsou následující:
    • pro obory vzdělání s talentovou zkouškou do 30. listopadu 2021;
    • pro obory vzdělání bez talentové zkoušky do 1. března 2022;
  • Přihlášky na SŠ připraví a vydá žákům výchovná poradkyně (poplatek za tisk 10 Kč/přihlášku)
  • Svůj zájem o studium sdělí uchazeč výchovné poradkyni vyplněním a odevzdáním tiskopisu ÚDAJE K PŘIHLÁŠCE NA SŠ (žáci dostanou ve škole):
    • do 10. listopadu u oborů s talentovou zkouškou
    • do 15. ledna u oborů bez talentové zkoušky (prodloužení termínu po dohodě)
  • V oborech vzdělání s maturitní zkouškou se koná vždy jednotná přijímací zkouška (kromě oborů vzdělání s talentovou zkouškou a oboru vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou (GSP)
  • MŠMT stanovilo ve školním roce 2021/2022 konání jednotné zkoušky v následujících termínech:

ŘÁDNÝ TERMÍN:

• obory šestiletých a osmiletých gymnázií: termín 19. dubna 2022, 2. termín 20. dubna 2022,
    • čtyřleté obory vzdělávání: termín 12. dubna 2022,2. termín 13. dubna 2022;

NÁHRADNÍ TERMÍN pro všechny uvedené obory:

• 1. termín 10. května 2022, 2. termín 11. května 2022.
  • Ředitel školy pro obory vzdělání s talentovou zkouškou stanoví min. dva termíny talentové zkoušky, a to v pracovních dnech v termínu:
    • od 2. do 15. ledna pro obory středního vzdělání s talentovou zkouškou;
    • od 2. ledna do 15. února v případě oboru GSP;
    • od 15. do 31. ledna pro obory konzervatoří
  • Zápisový lístek obdrží žáci ve škole společně s přihláškou; nejpozději však:
    • 30. listopadu u oborů s talentovou zkouškou či GSP
    • 15. března u oborů bez talentové zkoušky
  • Uchazeč svůj úmysl stát se žákem příslušného oboru vzdělání v dané střední škole potvrdí odevzdáním zápisového lístku řediteli školy, který rozhodl o jeho přijetí ke vzdělávání, a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí.
  • Zpětvzetí zápisového lístku není možné, s výjimkou případů, kdy uchazeč bere zápisový lístek zpátky
    • pro uplatnění ve škole, kde bylo jeho odvolání úspěšné
    • pokud má záměr ho uplatnit ve škole, kde byl přijat na obor bez talentové zkoušky za předpokladu, že zápisový lístek uplatnil při přijetí do oboru s talentovou zkouškou
  • Odvolání proti rozhodnutí ředitele o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí.

V případě dotazů se obracejte na výchovnou poradkyni Mgr. Marii Sochorovou – sochorovama@zs13.plzen-edu.cz