img_6808

Na 4. října vyhlásil školní parlament soutěž na Den zvířat. Úkolem bylo vyrobit jakoukoli technikou libovolné zvíře. Sešlo se opravdu hodně zdařilých výtvorů a vybrat nejhezčí a nejoriginálnější nebo nejpracnější nebylo vůbec lehké. Nakonec se vybraní členové parlamentu spolu s několika dospěláky rozhodli ocenit první 3 místa na 1. a tři na druhém stupni s tím, že malou sladkou odměnu si zaslouží všichni, kteří se zapojili.

img_6809

Umístění na 1. stupni:

1. místo: Elinor M. B z 5. A se svou pohyblivou dračí hlavou
  2. místo: Nikola V. ze 3. A s ovečkou a dělí se o místo s Anastassií B. a její plyšovou koalou
  3. místo: Nina z 5. B s okatou hnědou sovou

Zvláštní odměnu a pochvalu si zaslouží šikulové z 1. B, kteří vytvořili krásné ježečky. Pozadu ale nezůstali ani žáčci z 1. A se svou bramborovou variantou ježků.

Na 2. stupni :

1. místo: Žeňa L. a Sabina N. ze 6. C se svými malovanými kočkami
  2. místo: Alena K. ze 7. A s papírovou velrybou
  3. místo: Dominik Nekola z 9. A se sovím párem z kamínku a kaštanů

Všem moc gratulujeme a mohou se těšit na své odměny.

Výstava všech prací se nachází ve vestibulu školy – přijďte se podívat.

soutez-ptaci

Na Den zvířat se nekonala jen soutěž parlamentu, ale také soutěž přírodovědná a i vyučující byli osloveni, aby se pokusili do svých hodin téma zvířat  v daném týdnu jakkoli zařadit. V českém jazyce jsme psali např. sloh o ohrožených nosorožcích, na chodbě byla malá soutěž, v níž se hledaly ve větách názvy ptáků a pak se přiřazovaly (to si můžete vyzkoušet sami – viz fotografie) nebo museli šesťáci na informatice zachraňovat zvířata v lese (dešifrovat názvy zvířat), starší žáci pak tvořili v Canvě plakát na ohrožená zvířata.