20220613_103135_resized

Dne 13. 6. se uskutečnil zeměpisný výlet na Šumavu, zaměřený na poznávání ledovcových jezer. Ráno se všichni účastníci sešli na hlavním nádraží v Plzni, a to již v 7:15h. Výprava byla velmi početná a náročná. Přihlásilo se mnoho zájemců ze všech sedmých ročníků (7.A, 7.B, 7.C). V celkovém počtu 51 žáků a žákyň. Den před naší poznávací výpravou to nevypadalo příliš optimisticky, jelikož meteorologická předpověď slibovala trvalý déšť. Naštěstí se předpověď nevyplnila a déšť přišel dříve, než se očekávalo, což se nakonec ukázalo jako velmi přínosné.

Z vlakové stanice Špičák jsme se vydali směrem vzhůru na Čertovo jezero. Cesta byla velmi náročná, a to nejen fyzicky, ale i z důvodu nedostatečné připravenosti obuvi a oblečení u některých účastníků. Po dosažení Čertova jezera, došlo k povídání o ledovcových jezerech na Šumavě, pověstech, základních údajích a úmoří. Cesta dále pokračovala směrem k Černému jezeru. Po příchodu k Černému jezeru se žáci dozvěděli o původu vzniku všech ledovcových jezer na Šumavě. Došlo také na společné focení a doporučení k pokračování cesty směrem k šumavským vodopádům od strážce parku. Cíl cesty byl na doporučení doplněn o návštěvu vodopádu Bílá strž. Vodopád byl po četných srážkách velmi „živý“ a naskytla se tak možnost vidět Bílou strž v celé své kráse. Závěrečná část výpravy byla pozměněna a nedošlo tak k návratu zpět do výchozí vlakové stanice Špičák, ale pokračovalo se směrem na Hamry – Hojsova Stráž. Celková délka našeho putování dosáhla až na hodnotu 16 kilometrů, a to velmi členitým terénem. Účastníci zájezdu byli po příchodu na vlakovou stanici dosti fyzicky vyčerpáni a následovala hodinová „čekačka“ na vlakové spojení.

Celá výprava nastoupila v čase 16:39h do rychlíku směr Plzeň hlavní nádraží. Příjezd do Plzně se obešel bez zpoždění, a tudíž jsme mohli celou naši zeměpisnou exkurzi rozpustit.

Za všechny pedagogy a žáky můžu zeměpisný výlet považovat za úspěšný.

Soubory ke stažení

Fotogalerie