Ve čtvrtek 26. 05. 2022 se konal u nás na Třináctce výroční „Den otevřených dveří“. U příležitosti oslav 40. výročí školy jsme uspořádali pro širokou veřejnost možnost nahlédnout k nám do školy. Mohli jsme se tak chlubit vším, čím naše škola disponuje a mohli jsme prezentovat skvělou práci žáků a pedagogického sboru.

Škola žila aktivitou od samého rána, ale úderem čtvrté odpolední hodiny se zcela zaplnila návštěvníky a akce mohla začít. Na začátku vystoupili žáci pěveckého sboru, hráči na klavír, na flétnu, na trumpetu nebo výborní recitátoři. Proběhly také úvodní proslovy a pozvánky na jednotlivá stanoviště po škole. Samotný úvod probíhal ve velmi pozitivní atmosféře a již zde jsme byli pyšní na naše žáky.

V jednotlivých patrech hlavní budovy školy si každý návštěvník mohl prohlédnout výtvory žáků, moderní didaktické pomůcky, naše IT technologie, roboty, mohl zkoumat mikroskopem, ocitnout se v historii dějin nebo jen vzpomínat nad kronikami a fotografiemi. Kdo chtěl, zavítal do fotokoutku nebo k 3D tiskárně. I příchod do školy byl hravý a velmi živý, někteří žáci toho velmi aktivně využili.

Zajímavým momentem však bylo generační setkání bývalých žáků, současných žáků, bývalých kolegů, současných kolegů. Hodně se vzpomínalo, povídalo a přemýšlelo se, jak se posouvat dál.

Den otevřených dveří se vydařil, bylo opravdu co prezentovat. Návštěvníci odcházeli s dobrými pocity a spokojeni.

Děkujeme všem, co k nám zavítali, děkujeme žákům a pedagogům za pomoc s přípravou. Naší škole přejeme takovou skvělou spolupráci i do budoucích let.

Zde se můžete podívat na náš den otevřených dveří na TV ZAK. https://www.youtube.com/watch?v=5v55URrrGQU

Fotogalerie