Dne 21.5.2024 se žáci z 8. a 9. ročníku díky Technickému grantu, který naše škola získala, účastnili exrkuze do automobilového závodu v Mladé Boleslavi – Škoda auto.

Autobusem jsme od školy vyrazili opravdu včas a díky poměrně plynulé dopravě jsme po 10. hodině dorazili na místo – Muzeum Škoda auto.

Zde nás přivítali průvodci, kteří nám rozdali sluchátka, díky kterým s námi komunikovali v samotném závodu. Po přesunu autobusem jsme přes 8. bránu vjeli do závodu. Fotografie ze samotného provozu zde nenajdete, jelikož v celém areálu velmi přísný zákaz pořizování audiovizuálního materiálu, což je ale vzhledem k popularitě značky pochopitelné.

V závodě jsme si prošli opravdu zblízka lisovnu, svařovnu nebo montovnu. Viděli jsme tedy jak se reálně vyrábějí auta jako Octavia, Fabia, Scala nebo Kamiq.

Exkurzi jsme zakončili v muzeu, které je věnováno historii výroby automobilů.