velikonocni-obrazek

Velikonoce jsou nejdůležitější křesťanské svátky a zároveň znamenají příchod jara. Proto se v naší škole konaly ve čtvrtek 14. března VELIKONOČNÍ DÍLNY, na jejichž začátku zazněly  koledy,  říkadla a zvyky pašijového týdne. Děti si společně se svými rodiči mohly vyrobit nebo ozdobit v šesti dílnách  velikonoční papírové taštičky, dřevěná vajíčka, zajíčka z papírových roliček, ptáčka z vlny, velikonoční květináč nebo košíčky z květin.

Toto odpoledne bylo spojeno i se DNEM OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, při kterém si mohli prohlédnout naši školu především rodiče budoucích prvňáčků. Měli také možnost seznámit se s učebnicemi a pomůckami, které se používají v 1 a 0. ročnících, paní učitelky jim zasvěceně podávaly potřebné informace.

Součástí DOD byla i ukázka robotických pomůcek, se kterými děti pracují při vyučování a které si zájemci mohli vyzkoušet – hru Scottie Go!, Ozoboty, Beeboty a robotické stavebnice Lego.

Všichni jsme si odpoledne užili a doufáme, že jsme jaro doopravdy přivolali.