20220524_121503

Důstojnou formou se rozloučila letošní třída IX. A s působením na naší 13. ZŠ.

Kvůli nepříznivé předpovědi počasí proběhla slavnostní chvíle ve školní jídelně. Do programu oficiální části rozloučení jsme si s žáky připravili své proslovy, i paní ředitelka nám řekla pár slov a popřála mnoho štěstí do dalšího života. Nacvičili jsme vystoupení v podobě Jerusalema Dance, který byl jako symbol boje proti pandemii Covidu vzpomínkou na distanční výuku. Samozřejmě, že nechybělo ani vzpomínkové video, u kterého se v hledišti střídal upřímný smích se slzami dojetí (video můžete shlédnout zde kliknutím na odkaz). Poté došlo k tomu, kvůli čemu jsme se všichni sešli, ke slavnostnímu předání posledního vysvědčení. Předáním květin učitelům jsme vyjádřili ještě jednou své díky za trpělivost a získané vědomosti. Na jednu stranu s úlevou, že je to za námi, na druhou stranu s velkou mírou nostalgie odcházeli žáci z pódia hrdí a středem za doprovodu písničky „Příběh nekončí“.

img_9504

Po oficiální slavnostnější části jsme se hned nechtěli rozprchnout na prázdniny, proto jsme vymysleli další program a mohla začít uvolněnější zábava. Pro všechny pozvané jsme ve spolupráci s rodiči připravili přípitek a bohaté pohoštění. Na závěr rautu jsme si ještě i chvilku zatancovali. Počasí se naštěstí trochu umoudřilo, proto jsme zbytky výborných „sladkominek“, „pišingrů“ a „zobání“ přenesli ven do altánku a na školním hřišti mohl začít naplánovaný turnaj v ringu mezi žáky, rodiči a učiteli, kde byly k vidění další úsměvy i krásné sportovní momenty.

Věřím, že si akci všichni, žáci, rodiče i učitelé, moc užili. Znamením toho možná je, že místo plánovaného konce v 18:30 jsme končili ve 20:30. Z následující fotogalerie i tohoto videa je to určitě patrné – Slavnostní vyřazení IX. A 2022.

Děkujeme. Sbohem.