20240529_152315

Outdoorový kurz započal v pondělí 27. května ráno odjezdem od školy.

Cesta utekla rychle a po hodině a půl jsme přijeli do rekreačního střediska Machův mlýn ve středních Čechách. Po rozdělení do chatek, krátkém ubytování, seznámení se s organizačními pokyny, řádem kurzu a poučení o bezpečném chování jsme šli na oběd. Cože? Výběr ze 2 jídel? Super!

Po odpoledním klidu hned začal ten správný „OUTDOOR“. Čekala nás z počátku nenáročná procházka, na které nás ale zastihla silná bouřka a obrovský déšť, po kterém jsme všichni byli úplně „durch“. Díky dešti jsme na cestě narazili na potůček, který měl díky spadlé vodě trošku nadstav a my museli brodit. Silný proud, špinavá voda, bahno a do půlky stehen voda, to vše bylo pro většinu z nás dosti silným zážitkem hned na začátku kurzu. Když jsme se vrátili do areálu, převlékli se, šli na večeři, rozdělali oheň a začali sušit. U táboráku také došlo na povídání a zpěv táborových písniček. Pak už jen hygiena a večerka.

V úterý dopoledne jsme kvůli špatnému počasí hráli deskové hry na zastřešené terase. Po obědě jsme se rozdělili na skupinky a postupně jsme vyzkoušeli střelbu z luku a vzduchovky, stavění stanu a přípravu dřeva na oheň. Večer jsme opékali buřty a opět hráli a zpívali.

Středa dopoledne byla ve znamení adrenalinu. Zájemci si vyzkoušeli lanové centrum, které bylo součástí areálu. Ti, kteří na lanové centrum nechtěli, šli na procházku do nedaleké vesnice Chříč, kde si mohli nakoupit nějaké dobrůtky. Odpoledne jsme využili hezkého počasí a ve skupinkách jsme si vyzkoušeli jízdu na paddleboardech, vaření polévky v kotlíku a stavění stanu poslepu. Vyuzení od ohně už jsme byli dost, proto jsme večer tentokrát hráli společenské a deskové hry.

Ve čtvrtek nám opět trošku nevyšlo počasí, ale nás to neodradilo. I v dešti pro nás byl připravený paměťový orientační běh po areálu a blízkém okolí. V odpoledních hodinách se počasí už umoudřilo, tak jsme se vydali na zříceninu hradu Krakovec. Večer jsme se vyřádili na závěrečné diskotéce.

Uteklo to jako voda a poslední den v pátek jsme už jen dobalili kufry, uklízeli a když zbyl čas, hráli sportovní hry.

Na závěr deváté třídy to pro nás všechny byl skvělý kurz, kde jsme mohli spolu strávit poslední společné chvíle. Kurz se nám všem moc líbil, škoda že nebyl delší.

Za účastníky kurzu zapsala Tereza Němcová

Fotogalerie