20230605_145811

Ve dnech 5. – 9. června 2023 se žáci 9. tříd zúčastnili týdenního outdoorového kurzu.

Autobus nás v pondělí ráno zavezl od školy až do areálu Machova mlýna, kde jsme strávili zbytek týdne. Po zabydlení v chatkách nás čekalo seznámení s pravidly areálu, kurzu a následný oběd. Vařili výborně a výběr ze dvou jídel nás mile překvapil. Odpoledne jsme se vydali na 15km dlouhou trasu po okolí. Protože nám počasí nepřálo, vraceli jsme se z výletu celí promočení. Některým už všechno bylo jedno a při několikátém překonávání potoka, šli vodou.

Nebyl by to ten správný outdoor, kdyby druhý den také nepršelo, tak jsme dopolední program přizpůsobili a pod střechou jsme si zopakovali práci s mapou, buzolou a základní pravidla 1. pomoci. Po obědě už nás špatné počasí nezastavilo a společně jsme se vydali do nedalekého městečka Chříč, kde jsme vzali obchod útokem. Po návratu jsme rozdělali oheň a sušili u něj mokré věci, zejména boty. Po večeři jsme u táboráku hádali filmy předváděné pantomimou.

Přestože jsme celý třetí den našeho kurzu strávili pouze v areálu, o zábavu jsme měli postaráno. Ráno jsme si vyzkoušeli stavění přístřešků pouze za pomoci jednoduchých plachet, dále nás čekala střelba z luku či ze vzduchovky a v neposlední řadě proběhl turnaj v ping-pongu.

Čtvrteční dopoledne bylo pro mnoho z nás v duchu adrenalinovém. Za příplatek jsme mohli navštívit lanový park či si vyzkoušet obří houpačku. Někteří si vyzkoušeli jízdu na paddleboardu či řízení malé loďky. Odpoledne jsme si udělali výlet na nedalekou zříceninu hradu Krakovec, kde se točil například film Ať žijí duchové. Večer nás opět čekal táborák, opékání buřtů a za doprovodu kytary zpívání trampských i netrampských písní.

Pátek byl ve znamení balení zavazadel a vyklízení chatek. V poledne nás čekal poslední oběd a i přes mírné zpoždění našeho autobusu jsme se všichni v pořádku vrátili.

Ať už se nám kurz líbil více či méně, odvezli jsme si mnoho outdoorových zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.

Za 9. ročník zapsala Katka Hofmanová