img_8820

27. března se vydala IX. A na výstavu Light Scapes – Krajiny světla (součást BLIK BLIK festivalu)od japonského umělce Yashuriho Chida, který se s námi na konci i vyfotografoval. Výstava, která vychází z japonského konceptu „ma“ (meziprostor), byla umístěna do prostor bývalého františkánského kláštera.

Zážitek z této výstavy asi nelze popsat slovy, protože prostor a nicotu kolem sebe vnímáme každý jinak. Nejdříve nás průvodkyně seznámila s konceptem celé výstavy a představila nám jejího autora osobně. Měli jsme tak možnost se v průběhu prohlídky na cokoli doptávat.  První prostor nám nabídl pohled na 216 zavěšených krychliček. Každý úhel – nový pohled. Následovalo dílo 0,04, u kterého jsme každý netrpělivě čekal, až proběhne celý světelný objekt – až dopadne kapka vody. Asi největším  zážitkem byl průchod letním refektářem s 20 km tenkých vláken kolem nás. Následovala samostatná prohlídka zbylých děl – některá někomu připomínala nekonečnost vesmíru, jiným hororové scény z filmů nebo knížek. Malou ochutnávku uvidíte ve fotogalerii a videu:

Součástí výstavy bylo i seznámení se s technikami informační hygieny a mindfulness.

Návštěva muzea byla podpořena z Operačního programu Jan Amos Komenský, který je nyní ve škole realizován v podobě tzv. Šablon pro ZŠ.

 

Fotogalerie