V pátek 12. května proběhla pro žáky 9. ročníku exkurze do JE Temelín. V informačním centru jaderné elektrárny si mohli žáci prohlédnout teoretické fungování JE a vyzkoušet spousty interaktivních expozic. Poté následovala přednáška od zaměstnankyně IC, která byla zakončena zrhuba 40 minutovou prohlídkou jaderné elektrárny pomocí virtuální reality. Většina našich deváťáků tuto technologii vyzkoušela poprvé a musím říct, že se jim to opravdu líbilo.
Cestou zpět jsme se zastavili v historickém centru královského města Písek, kde jsme navštívili Prácheňské muzeum, které je plné opravdu zajímavých expozic (rýžování zlata na Otavě, olejomalby českých panovníků, život na Písecku koncem 19. století, …).