img_5566

8. září se žáci IX. A zúčastnili nového projektu DJKT s názvem Divadelní brány. Měli možnost podívat se do zákulisí divadla a seznámit se s různými profesemi spojenými s divadlem. Vše probíhalo formou soutěže na 4 interaktivních stanovištích s tématy propagace, multimédia, kostýmy a scénografie. Vyzkoušeli si práci se sociálními sítěmi, tvořili kostýmy a scénu nebo videospot ke Klapzubově jedenáctce. Stanoviště byla zároveň věnovaná čtyřem divadelním souborům – muzikálu, baletu, činohře a opeře.

img_5573

Náš tým Hošánci ♥ (složený ze čtyř dívek) nejenže vyhrál v rámci naší třídy, ale získal nejvíce bodů ze všech 20 týmů ze 4 základních škol. Zároveň se naše třída umístila na prvním místě a získala tak vstupenky na divadelní představení za 1 korunu.

Dopoledne jsme si v divadle všichni užili. Bylo plné zábavy, nových informací a zážitků.

Akce proběhla v rámci realizace  OP Jan Amos Komenský (šablony pro ZŠ).