Dne 29.6.2022 se 8.ročník vydal spolu s třídními učiteli a paní asistentkou na hrad Radyně. Sraz jsme měli před 8.hodinou na hlavním nádraží v Plzni a v 8:08 jsme nastoupili do vlaku směr Starý Plzenec. Cesta velmi rychle utekla a za pár minut jsme vystupovali a Radyně byla doslova nad námi. Počasí nám přálo a tam jsme mohli vrazit po žluté přímo pod hrad.  Cesta to nebyla lehká, ale všichni účastníci ji zvládli – někdo dříve, někdo déle, ale zvládli.
Po zdolání trasy jsme se vydali na vyhlídku, kde jsme měli hrad jako na dlani. Po návratu k tábořišti nás světelnými i zvukovými signály přivítala cisterna Liaz Sboru dobrovolných hasičů Šťáhlavy. Kdo si chce opéct buřty pod hradem, jedině za hasičského dozoru :)!
Protože všem velmi vyhládlo – na opékáky se čekala doslova fronta.
Po obědě mohli zájemci přímo na hrad. Pobyt pod hradem jsme zakončili ukázkou hasičské techniky, která mnohé žáky zaujala.
Zpět na vlak už se šlo mnohem snadněji, vlak přijel do stanice a my byli do pár minut zpět v Plzni.

Dle zpětné vazby žáků a fotografií jsem přesvědčená, že se výlet žákům líbil.