sofya

Škrábej, kotě! je soutěž Centra robotiky na téma bezpečný internet. Soutěží se ve dvou kategoriích – programovací a výtvarné. Naše škola se této soutěže s pravidelností účastní a býváme i relativně úspěšní.

Letos to teda ale vyšlo na výbornou. V programovací části se naše žákyně 8. B Kateřina Černá probojovala až do 5 členného finále, kde před odbornou porotou obhajovala svou práci. Svou prezentací dokázala porotu oslnit natolik, že celé finále ovládla, čímž pro sebe i pro naši školu získala 1. místo ze všech plzeňských škol. Pěknou práci ve Scratchi také naprogramoval Jakub Mareš z 8. A, který se sice do finále nedostal, ale i tak zaslouží pochvalu.

Ve výtvarné kategorii soutěže jsme měli 2 želízka v ohni a po hlasování poroty a veřejnosti na sociálních sítích získala fantastické 1. místo Yesu Nergui a neméně cenné 2. místo Sofya Kavaleuskaya, obě z 8. A. Zvláštní cenu dostaly další žákyně 8. A Lucie Brožková a Kateřina Hofmanová za svou deskovou hru o bezpečném internetu.

Všem zúčastněným ještě jednou gratulujeme a moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy.