20220509_160006

Letošní ročník cyklisticko-turistického kurzu pořádaný pro osmé ročníky se velmi vydařil. Kurzu se zúčastnilo 32 žáků a žákyň v doprovodu svých pedagogů: Petr Kunst, Tomáš Kocík, Renáta Bromová a Lukáš Sokol. Na rozdíl od předchozích ročníků, měli žáci nádherné počasí, zřejmě proto, že bylo objednané dopředu 😊.

Program cyklisticko-turistického kurzu byl velmi nabitý. Žáci měli o zábavu postaráno, a to od příjezdu až do úplně posledního dne. Cyklistů a turistů bylo na začátku rozděleno víceméně na polovinu, a již první den šli či jeli žáci na výlet, kde poznávali krásy okolí Melchiorovi Huti. Večer byl veden ve stylu zábavných společenských her.

20220510_101953

Druhý den dopoledne našeho kurzu proběhlo zdokonalování cyklistických dovedností, rozdělávání ohně, práce s mapou a buzolou. Hned odpoledne žáci předváděli své získané vědomosti při práci s mapou, a to ve smyslu dosažení konkrétního předem stanoveného cíle chůzí nebo jízdou na kole. Úterní večer se odehrával v adrenalinovém duchu v podobě jízdy na kladce nad propastí.

20220511_103820

Středeční třetí dopolední den byl ve znamení překonávání překážek na nízkých lanech, kde bylo potřeba spolupráce, dopomoci a záchrany, dále žáci soutěžili ve vaření čaje z lokálních surovin 😊, po skupinách a to na ohni v kotlíku. Odpoledne se soutěžilo v netradičních sportech jako je lakros, ringo, discgolf, pétanque + vyhlídkové jízdy na kolech. Večer byl táborák, také došlo na opékání buřtů a zpívání písniček za doprovodu kytary.

20220512_141511

Čtvrteční, předposlední den byl určen k celodennímu výletu. Turisté došli až do Nečtin a za celý den urazili vzdálenost 22 kilometrů. Cyklisté to neměli o nic lehčí a jejich trasa byla velmi náročná s dosaženým cílem: Konstantinovy Lázně. Po návratu došlo k důležité přípravě na večerní diskotéku a neméně významnou stezku odvahy.

img-20220512-wa0006

Účastníci kurzu v posledním dni již vyklízeli pokoje, pomáhali nakládat kola a vyzkoušeli si paměťový orientační běh v areálu Melchiorovi Huťi.

Za všechny kolegy učitele a žáky, hodnotíme kurz jako velmi zdařilý, a to po všech stránkách.