20240515_141942

Žáci 8. tříd si užili v termínu 13.-17. května 2024 cyklisticko-turistický kurz v Melchiorově Huti.

Během celého týdne měli žáci možnost strávit čas v krásné přírodě, navštívili spousty zajímavých míst a o silné zážitky nebyla nouze. Cyklisté kromě lesů a luk navštívili Konstantinovy Lázně, Manětín, Nečtiny a spousty dalších dílčích cílů jako např.: bivakovací místa, lomy, atd. Vyzkoušeli si jízdu zručnosti, jízdu v terénu, učili se orientaci na mapě a základním cyklistickým dovednostem (signalizace, řazení, brždění, …).

Turisté opět prošli křížem krážem i vzdálenější okolí areálu, navštívili Nečtiny, muzeum i zříceninu hradu PreitenStein. Cestou hráli hry v přírodě a pochopitelně se učili povídáním o tom, co s sebou vzít na takový výlet, jak se zorientovat v přírodě, co dělat, když dojde voda nebo jak si vzájemně pomoct, když třeba někdo nemůže.

Společně jsme si užili i adrenalinové aktivity jako byl přejezd na kladce přes lom, noční bojovka nebo bloudění po okolních lesích v režii našich žáků. Několikrát nechyběl ani táborák s opékáním buřtů, hraní na kytaru a zpěv trampských písní. Znalost areálu a orientaci na mapě žáci využili při soutěži v paměťovém orientačním běhu. Poslední den žáci „pařili“ na závěrečné diskotéce.

Nabitý program byl doplňován různými sportovními hrami a aktivitami v areálu.

Celkově mohu kurz hodnotit jako vydařený. Vyšlo nám počasí, žáci měli možnost si užít spoustu sportovních aktivit v přírodě a musím říct, že byli i šikovní.

Už se těšíme na další ročník této již tradiční akce pro zájemce z 8. ročníku.