20240303_165627

Zájemci ze 7. ročníku vyrazili od neděle 3. do pátku 8. března 2024 na lyžařský výcvikový kurz. I když jsme věděli, že sníh nebude a kurz bude bez lyží, moc jsme se těšili. Během celého týdne jsme navštívili spoustu zajímavých a známých míst.

V neděli k večeru jsme se po ubytování v penzionu Diana byli podívat v Železné Rudě a ukázali si hezká místa tohoto města.

V pondělí jsme prozkoumali sjezdovky a okolí Železné Rudy, abychom ve čtvrtek mohli bezpečně absolvovat orientační běh. Také jsme se prošli několika lesy, Křížovou cestou a navštívili několik potůčků. V Kneippových lázních to bylo velice zajímavé. Celý tento den byl zakončen ukázkou psovoda.

20240304_170816

V úterý jsme si užili přednášku a ukázku Horské služby na stanici Špičák, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Dokonce jsme si říkali a ukazovali postup, jak bychom mohli zachránit člověka na horách v různých situacích. Tomu jsme se také věnovali i mimo Horskou službu, protože jsme si s paními učitelkami ukázali, jak zachránit člověka například i v bezvědomí. Samozřejmě jsme také navštívili Návštěvnické centrum Šumavy. Každý večer po jídle jsme si zahráli zábavné společenské hry.

Ve středu nás čekal celodenní výlet v okruhu Čertovo jezero – Špičák – Černé jezero Pancíř – Belveder. Takže jsme se ráno nasnídali, vyfasovali svačinu a mohli vyrazit na celodenní dobrodružství do krásné přírody.

Ve čtvrtek následovala skvělá hra na sjezdovce, při které jsme se dost nasmáli. DiscGolf nás bavil. Odpoledne jsme zde měli už zmiňovaný orientační běh, za který byl každý odměněn drobnými dobrotami. Za orientační běh, všechny soutěže a aktivity jsme na památku dostali od našich hodných učitelů dárečky a různé suvenýry.

Poslední večer nesměla chybět diskotéka na rozloučenou. Kluci se sice účastnili poskromnu, ale i tak jsme si to moc užili. Bodování pokojů celý lyžák stejně jako pokojové služby probíhaly.

Myslím si, že lyžařský výcvikový kurz proběhl skvěle i bez sněhu. Budu na něj vzpomínat v dobrém a určitě i moji spolužáci. Také patří velké díky pánům učitelům a paním učitelkám za skvělý náhradní program. 😊😊😊

Za účastníky kurzu zapsala Karolína Pašková