AKTUALIZOVÁNO 16.2.2022

Aktuální podmínky pro lyžařské kurzy se stále zlepšují a v současnosti se mohou lyžařského kurzu zúčastnit všichni původně přihlášení bez jakéhokoliv omezení. Navíc není pro ubytování, ani pro vstup do skiareálu zapotřebí prokazovat se OTN (tzn. ani certifikátem o očkování, o prodělané nemoci a ani negativním PCR testem).

V příloze tohoto článku přikládám pokyny, kde naleznete veškeré informace k lyžařskému kurzu. Také v příloze naleznete všechny tiskopisy, které bude potřeba před odjezdem odevzdat – potvrzení o zdravotní způsobilosti, prohlášení zákonných zástupců, potvrzení ze servisu o seřízení bezpečnostního vázání, bezinfekčnost.

V případě jakýchkoliv dotazů k lyžařskému kurzu mě neváhejte kontaktovat na mail či telefon, viz informace v příloze. Protože již nějaké dotazy byly vzneseny, pokusím se jim předejít i od ostatních rodičů.

• Tiskopis pro bezinfekčnost budu rozdávat v pátek před odjezdem na schůzce s žáky, jelikož tento dokument musí být aktuální s datem odjezdu a také v den odjezdu ho na nádraží budu vybírat.
  • Žádní běžkaři ani snowboardisté (snowboardista 1) se nepřihlásili, tudíž výcvik bude probíhat celý týden na sjezdových lyžích – teda snad nám nějaký sníh na sjezdovce vydrží!
  • Neptejte se mě, po kolika jsou pokoje. Já sám to nevím, rozložení pokojů se dozvím až na místě.
  • Peníze na vleky (2070,- prosím přesně) a kartičku pojišťovny si žáci vezou u sebe s sebou. Vyberu si je večer po ubytování.
  • Vždy se pokoušíme zajistit, že nám z nádraží na ubytování velká zavazadla nebo lyže odveze auto (taxi, učitel). Může se však stát, že na ubytování půjdeme pěšky i se všemi věcmi – klidně na dvakrát, času na to máme dost.
  • Obědy ve školní jídelně jsem pro účastníky kurzu nechal hromadně odhlásit.
  • Možnost večerního lyžování bude ve středu 18:00 – 21:00. Není povinné – mohou jen zájemci – počítejte s 270,- Kč navíc.

Jak už jsem říkal, k účasti na LVK není zapotřebí se prokazovat negativním testem na Covid, nicméně důrazně žádám o ohleduplnost vůči ostatním a neposílání žáků na kurz v případě typických příznaků (bolest hlavy, zad, svalů, únava, zvýšená teplota, bolest v krku, kašel, rýma, …). Za to mnohokrát děkuji.

Společné prostory budeme sdílet s ostatními ubytovanými a zatím stále platí povinnost ve společných prostorách nosit roušku, respirátor. Z tohoto důvodu bude přizpůsoben i společný nevýcvikový program. I po konzultaci s paní ředitelkou budou omezené aktivity ve vnitřních prostorách. Budeme se snažit trávit co nejvíce času venku, na čerstvém vzduchu.

Děkuji za spolupráci a držme si palce, ať „lyžák“ proběhne bez komplikací, za pěkného počasí a alespoň slušných sněhových podmínek.

Petr Kunst