V příloze tohoto článku přikládám pokyny, kde naleznete veškeré informace k lyžařskému kurzu. Stejné pokyny dostávali žáci v papírové podobě před třemi týdny. Také v příloze naleznete všechny tiskopisy, které bude potřeba před odjezdem odevzdat – potvrzení o zdravotní způsobilosti, prohlášení zákonných zástupců, potvrzení ze servisu o seřízení bezpečnostního vázání, bezinfekčnost.

V případě jakýchkoliv dotazů k lyžařskému kurzu mě neváhejte kontaktovat na mail či telefon, viz informace v příloze. Protože již nějaké dotazy byly vzneseny, pokusím se jim předejít i od ostatních žáků, rodičů.

• Tiskopis pro bezinfekčnost budu rozdávat v pátek před odjezdem na schůzce s žáky, jelikož tento dokument musí být aktuální s datem odjezdu a také v den odjezdu ho na nádraží budu vybírat.
  • Žádní běžkaři ani snowboardisté (snowboardista asi 1) se nepřihlásili, tudíž výcvik bude probíhat celý týden na sjezdových lyžích – teda snad nám nějaký sníh na sjezdovce vydrží!
  • I v případě nepříznivých lyžařských podmínek, i když nebudeme moci lyžovat, kurz proběhne s náhradním programem – vycházky, výlety (Železná Ruda, Pancíř, Špičák, Černé, Čertovo jezero), pobyt v přírodě, soutěže, společenské hry, exkurze, přednášky horské služby, psovoda, teorie lyžování, …
  • Nevím, po kolika budou pokoje, rozložení se dozvíme až na místě.
  • Peníze na vleky (1800,- prosím přesně) a kartičku pojišťovny si žáci vezou u sebe s sebou. Peníze si vyberu  večer po ubytování.
  • Budeme mít na místě k dispozici jedno auto, takže lyže, případně přeskáče a menší zavazadla můžeme vzít z nádraží autem, ale větší zavazadla si asi budou muset žáci odnést na ubytování sami, tak na to prosím myslete… Doporučujeme „krosnu“, velký batoh.
  • Obědy ve školní jídelně jsem pro účastníky kurzu nechal hromadně odhlásit.
  • Možnost večerního lyžování bude ve středu 18:00 – 21:00. Není povinné – mohou jen zájemci – počítejte s 290,- Kč navíc.
  • Lyžařskou výzbroj (lyže, hůlky, přeskáče) si žáci vezou s sebou. Pokud ji nevlastníte, půjčujete si ji již v Plzni. Není v našich časových možnostech, jít s žákem do půjčovny na místě v Železné Rudě.
  • Lyže a hůlky žáci vezou řádně sepnuté, ideálně ve vaku.
  • Balíky vod nebo petlahve Coca-coly jim s sebou balit nemusíte, minimálně 2x budou mít žáci možnost si nakoupit v tamních potravinách. Navíc na ubytování je pitná voda.
  • S jídlem začínáme v neděli večeří a v pátek končíme snídaní.
  • Návrat je naplánován v pátek ve 12:19 hodin na Hlavní vlakové nádraží Plzeň – kdo si žáky nebude vyzvedávat osobně, napište prosím omluvenku, že žák může odejít sám domů a že za něj přebíráte veškerou právní odpovědnost.

S sebou ať si žáci vezmou oblíbené velikostně nenáročné společenské hry.

Děkuji za spolupráci a držme si palce, ať „lyžák“ proběhne bez komplikací, za pěkného počasí a alespoň slušných sněhových podmínek.

Petr Kunst