20220224_103445

Sedmé ročníky vyrazily v neděli 20.2. vlakem na lyžařský výcvikový kurz do Železné Rudy. A začalo to úsměvně… Někteří rodiče nám pomáhali naložit děti, nestihli vystoupit a projeli se tak jednu stanici s námi (naštěstí jen po Plzni) ;-).

Po příjezdu  jsme první večer věnovali ubytování, přípravám na pondělí, prohlídce sjezdovky a procházce po Železné Rudě. O sladkém spánku první noc nemůže být řeč, jelikož silný vítr se opíral do střechy a vydávalo to opravdu strašidelné zvuky. Ale nikdo strachu nepodlehl a v pondělí jsme mohli vyrazit do boje. Pan učitel Sokol se ujal družstva začátečníků aneb „trojek“, paní učitelka Bromová adoptovala „dvojky“ a pan učitel Kunst a jeho „jedničky“ machrovali jako ta skoro lyžařská elita. „Skoro“ pro to, že  i ten největší borec našel prostor pro vylepšování techniky a nakonec odjížděl jako opravdový super lyžař.

Počasí se v průběhu týdne umoudřilo, vylezlo sluníčko a udělalo se i pěkné teplíčko. Celý týden všichni poctivě trénovali svým tempem a plnili jednotlivé dílčí cíle, až se na konci týdne vůbec nepoznávali, protože i z úplných začátečníků se stali zdatní lyžaři mající svou jízdu plně pod svou kontrolou. Z „dvojek“ se stali dobří lyžaři a řada z nich by mohla jít jiným příkladem. Naše „jedničky“ se vylepšili tak, že by mohli natáčet instruktážní videa pro školu lyžování. Ve čtvrtek došlo i na diskotéku, kde byly k vidění nejrůznější taneční kreace a psssst – dokonce i romantika.

Kromě dvou ochořelých žáků, kteří nás bohužel museli předčasně opustit, si všichni celý lyžák užili a jak praví oni tři učitelé: „Ani moc nezlobili“.

Za instruktory zapsala Renata Bromová