20230227_142155

Jako každý rok, tak i letos, sedmáci vyrazili za sportovním dobrodružstvím do Železné Rudy. Ale letos se k nim připojili ještě dva deváťáci, kteří na svůj lyžák jet nemohli kvůli koronavirové pandemii.

Celkem se kurzu přijelo zůčastnit 17 puberťáků a až sem se to zdá být zcela standardní a úplně obyčejný vývoj událostí. Až na to, že ještě ve čtvrtek ukazovaly všechny webkamery v okolí vyvolené sjezdovky bahno. Tak nebylo jasné, zda raději sbalit holínky, než arzenál lyžařské výzbroje. Ale usmálo se na nás štěstí, teda ukázalo se, že si učitelé opět umí počasí objednat, a v sobotu před odjezdem začalo sněžit tak intenzivně, že jsme v neděli vystupovali z vlaku do pohádkové zimy. Všude peřina čerstvého prašanu i příslib opravdu dobré lyžovačky.

Hned v pondělí se začátečníci naučili ovládat lyže a od úterka už jezdili na vleku jako ostatní. Staral se o ně s pečlivostí a “trpělivostí” vlastní pan učitel Sokol. Nejlepší družstvo “jedničky” povyšoval na ještě lepší úroveň, zejména carvingového oblouku, pan učitel Kunst a dvojky trénovali s paní učitelkou Bromovou. Středeční odpoledne si všichni užili v Návštěvnickém centru v Železné Rudě a večer bylo za odměnu zdokonalovací večerní lyžování. Ve čtvrtek nechyběla závěrečná diskotéka, kde se ukázalo, jak moc plaché a nesmělé chlapce na škole máme. Až na výjimky samozřejmě – přeci jen se našlo pár takových, kteří to “rozjeli” ve velkém. Společenské hry, které jsme společně hráli v klubovně každý večer byly opravdu veselé. Dozvěděli jsme se například, co všechno si můžeme anebo nemůžeme vzít na pustý ostrov, že neumíme napočítat do dvaceti atd.

Také jsme mohli vidět sami sebe lyžovat na videu, které jsme během kurzu natočili a lépe si tak uvědomit naše případné chyby.

Byl to týden plný sportu, zábavy a společného dobrodružství, na který budeme dlouho vzpomínat.

Za 13. ZŠ zapsala paní uč. Bromová