img_4573

V rámci projektu START Plzeň se naše třída 7. A mohla vydat na exkurzi do spalovny ZEVO Chotíkov.  V úterý 19. října na nás čekal u školy autobus PMDP, který nás v rámci objednané jízdy do Chotíkova dopravil. Na místě nás čekala přednáška o provozu spalovny, historii spaloven ve světě a u nás, o třídění odpadu a možnostech jeho zpracování nebo přeměně v jiné energie. S ohledem na Covid-19 jsme se nemohli podívat osobně přímo do provozu, ale i tak jsme do něj nahlédli pomocí záběrů u 3D modelu, jehož součástí byla i komentovaná prohlídka.

img_4571

Po skupinách jsme se tak seznámili s provozem a následně si vyzkoušeli své znalosti u multidotykového stolu s doplňujícími informacemi a výukovými hrami. Praktické znalosti některých žáků byly až překvapivé na to, že v sedmé třídě ještě neprobíhá výuka chemie!