img_6138

Dne 14. června se v 7. A konala akce s názvem Animánie. Do školy za námi přijeli dva lektoři, kteří nás s animací seznámili a pomohli nám ve skupinách jednu kratší vytvořit.

Akce trvala 4 vyuč. hodiny. Nejprve nás rozdělili do skupinek, ve kterých jsme pak pracovali. Pro začátek nás čekal malý kvíz – na interaktivní tabuli nám ukázali obrázky z pohádky / filmu s animovanými prvky a my jsme hádali názvy. Poté jsme si s lektory povídali o tom, co je to vlastně film a animace.  Dozvěděli jsme se, že žádné video není, jde jen o fotky rychle dané za sebou. Mezitím jsme měli také připravená studia na natáčení vlastní animace. Lektorka nám ukázala, jak si animaci vytvořit a mohlo se začít.

img_6141

Jako první jsme museli vytvořit postavy – namalovali jsme je na papír a poté rozdělili na končetiny, by se mohly hýbat. Pomocí prosvícení přes destičku jsme končetiny překreslili na čtvrtku a vybarvili. Následovalo slepení lepicí hmotou a postavička byla hotová. Mezitím jiní členové skupiny vytvářeli pozadí – to bylo možní vyrobit z barevných čtvrtek, vaty, provázku apod. Když bylo vše připraveno, mohli jsme začít s animací.

img_6152

Na černou plochu jsme si nachystali pozadí a postavičky, promysleli příběh a mohli jsme udělat první snímek. Postavičky (někdo i pozadí) jsme malými pohyby posouvali a fotili každý pohyb. A po několika snímcích už to byla krátká animace.

Program byl velmi zábavný a zajímavý. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací.

Za 7. A – T.P.

Fotogalerie