img_5973

Dne 31. 5. 2022 byla 7. A se 7. B na výletě v Praze. Jeli jsme vlakem z hlavního nádraží v Plzni na hlavní nádraží v Praze – ve vlaku byla zábava. Když jsme vystoupili, šli jsme na metro, kde jsme vlezli na druhou stranu, než jsme měli (ale tak to by nebyl výlet, kdyby se něco nepopletlo).

img_5989

Poté jsme došli ke Karlovu mostu, kde na nás čekal pán s paní, kteří pro nás měli připravenou hru.  Rozdělili nás do šesti týmu, ve kterých jsme po celý program pracovali. Každému kapitánovi dali černou taštičku, do které se dávaly získané body v podobě mincí a drahokamů. Chodili jsme před a po Karlově mostě a poslouchali různé informace. Za správně zodpovězené otázky jsme získávali body pro tým. Myslím, že si z toho všichni něco zajímavého odnesli.

img_6008

Po prohlídce Karlova mostu jsme šli na „bojovku“ na Kampu. Každý tým dostal mapu parku a pracovní list s otázkami. Na mapě byla označena místa číslicemi a otázkami, na které jsme měli odpovědět. Po dokončení bojovky byly sečteny body a vyhlásil se vítězný tým. Každá skupina dostala odměnu v podobě bonbonů.  Tímto byl ukončen program a (po pauze v McDonaldu a obchodě s cukrovinkami) jsme šli na Staroměstské náměstí, kde jsme měli rozchod. Stihli jsme i spuštěný orloj a pěšky jsme se vrátili na nádraží, kde byl také rozchod. A pak jsme vyrazili vlakem zpátky do Plzně.

Všem se výlet moc líbil a každý si z něj odvezl nové vědomosti.

Za sedmáky T.P. a T. N.

Fotogalerie