20231113_114832

S největší pravidelností se naše škola zapojuje v rámci soutěží Asociace školních sportovních klubů do florbalu. A letos to pro nás bylo velmi úspěšné tažení.

Nejprve se v pondělí 6. listopadu konalo obvodní kolo Slovany-Doubravka a v konkurenci 8 škol jsme obsadili 2. postupové místo. Ve skupině jsme „bez ztráty kytičky“ vyhráli všechna utkání. Po výborném výkonu v těžkém semifinále a hubeném vítězství 1:0 jsme postoupili do vysněného finále, které již zajišťovalo postup mezi nejlepších 6 škol z celé Plzně a blízkého okolí. Ve finále jsme sice prohráli, ale předvedli jsme bojovný výkon a tolik už nám prohra nevadila.

Hned následující pondělí 13. listopadu se na Slavii Plzeň bojovalo o nejlepší školu v Plzni a o jediný postup do krajského kola. Hned na první pohled, při rozcvičce týmů, bylo vidět, že konkurence je veliká. O to více jsme si cenili toho, že se nám sem podařilo postoupit. Hráči naší školy byli ale dobře namotivovaní, burcovali se, makali a odměnou jim bylo celkové 3. místo za 2 vítězství (15.ZŠ – 4:2, 4.ZŠ – 3:0) a 2 prohry (25.ZŠ – 1:3, 33.ZŠ – 1:2). Cením si toho, že jsme v každém utkání vstřelili branku a žádný náš prohraný zápas nebyl jednoznačný až do samého konce. Celkové vítěze ze 33.ZŠ jsme dost potrápili a v závěru měli i trochu smůly. Ale je to sport a vítězům gratulujeme.

Jsem na kluky moc pyšný, moc je chválím a děkuji za vzornou reprezentaci školy. Tohle jsou okamžiky, které i nám učitelům „vhánějí krev do žil“ a jsou motivací do další práce s dětmi.

Fotogalerie