Žáci 6. ročníku opět letos vyjíždí od středy 7. září do pátku 9. září na adaptační kurz. Aby kurz splnil svůj účel a byly naplněny cíle, je velmi dobré, aby se akce zúčastnila většina žáků, v ideálním případě celá třída.

Cílem kurzu je seznámení se s novými spolužáky, ale hlavně s novými třídními učiteli. Ze zkušenosti vidíme, že je toto seznámení efektnější v mimoškolním prostředí. Program kurzu je poskládán tak, aby společně žáci i učitelé zažívali situace, u kterých je důležitá rychlá domluva, tvůrčí spolupráce a vzájemná důvěra. Také ale společně zažijeme spoustu zábavy a legrace v přírodě na čerstvém vzduchu.

V příloze tohoto článku přikládám pokyny = základní informace o kurzu a ještě jednou platební instrukce. Také přikládám všechny tiskopisy, které je potřeba před odjezdem odevzdat – potvrzení o zdravotní způsobilosti (potvrzené lékařem), prohlášení zákonných zástupců, bezinfekčnost (podepsané zákonným zástupcem).

Odpovědi na často kladené dotazy:

• Tiskopis pro bezinfekčnost budu rozdávat před odjezdem na schůzce se žáky, jelikož tento dokument musí být aktuální s datem odjezdu a také v den odjezdu ho budu před školou vybírat.
  • Autobus nás doveze od školy až do areálu, to samé i zpět.
  • Kapesné ať žáci s sebou mají dle uvážení – jídlo a celodenní pitný režim máme zajištěný. V areálu je k dispozici bufet..
  • Obědy ve školní jídelně pro všechny účastníky kurzu hromadně odhlásím.
  • Připomínám vhodnou obuv (2x), vhodné oblečení do přírody i do případného chladnějšího nebo mokřejšího počasí. 😉

V případě jakýchkoliv dotazů ke kurzu mě neváhejte kontaktovat.

Petr Kunst – vedoucí kurzu