Legendu o Svatém Martinovi znají snad už všechny děti ze třetího ročníku.

„Verzí příběhu o svatém Martinu je několik. Všechny mají ale jedno společné – lásku k bližnímu. Svatý Martin žil ve 4. století, pocházel z dnešního Maďarska a otec voják ho umístil do římské císařské gardy. Jednoho mrazivého večera jel Martin na koni do vojenského tábora a u brány ho polonahý žebrák prosil o almužnu. Martin u sebe neměl ani peníze, ani jídlo, rozdělil tedy mečem svůj plášť a prochladlému půlku pláště věnoval. Podle legendy ve snu uviděl Ježíše Krista ve svém plášti. Martin se pak nechal pokřtít, odešel z vojska a po dalších životních peripetiích se stal biskupem.“

Děti vytvořily nádhernou ilustraci k dané legendě. Příběh převyprávěly podle složené krychle. Též jsme si doma vyzkoušeli upéct Svatomartinské rohlíčky a byly výborné. Jelikož Svatý Martin nepřijel na bílém koni, tak jsme si své vločky vytvořili sami.