img_20230419_100832_2

Ve středu 19. dubna vyrazili žáci 3. tříd v rámci projektu Jaro v zahradě  na celé dopoledne do Chvojkových lomů a na školní zahradu, aby si zde prakticky ověřili svoje znalosti z prvouky. Tento projektový den z EU Šablony III byl uskutečněný ve spolupráci s neziskovým spolkem Ametyst. Žáci začali jarní inventurou, kdy pozorovali přírodu kolem sebe a zapisovali, jak se změnila. Potom vytvořili výzkumné týmy, ve kterých zjišťovali složení a barvu půdy, zkoumali, zda je v půdě vzduch, pomocí lupy pozorovali, zda jsou v půdě živočichové. Děti se seznamovaly také s běžnými jarními rostlinami a učily se, jak zpracovávat zbytky listí, ovoce a zeleniny.

I přes nepřízeň počasí se všem toto dopoledne líbilo a odnesli se z něj mnoho nových zajímavých poznatků.