V rámci celoročního projektu Poznáváme Plzeň vyrazili žáci z  III. A na detailní prohlídku katedrály sv. Bartoloměje. Díky programu od plzeňského biskupství jsme se mohli podívat i do míst, kam se běžně nechodí (presbytář, sakristie nebo varhanní kruchta). Program nás všechny moc zaujal a děkujeme za něj.

Následoval výstup na věž katedrály, kde jsme si dopřáli skvělý výhled, posvačili jsme a zazpívali si píseň Plzeňská věž.

Po sestupu jsme směřovali k ZPČ muzeu, kde máme vystavenou soutěžní fotografii k olympiádě (určitě nás podpořte a hlasujte). Dále jsme pokračovali k vlakovému nádraží. Zde jsme vystoupili na věž Paluby Hamburk a prozkoumali nádraží.

Celý výlet byl skvělý a poučný. Po exkurzi byli žáci unavení, ale věřím, že příjemně naladěni.

Výlet byl podpořen Operačním programem Jan Amos Komenský.