387549408_250355494674038_4445639253661761326_n

V uplynulém týdnu nás navštívili zástupci Farmy Měcholupy (https://www.chovkonichejlavskyraj.cz/), aby druhákům a třeťákům besedovali o koních. Hlavním úkolem bylo pracovat s koňmi (Nelinkou a Maruškou) zážitkem. Žáci tak mohli na koně sahat, hřebelcovat je, čistit. Debatovalo se o životu koně, o stavbě těla, potravě a o výstroji. Žáky program velmi zaujal a jedna hodina pro každou třídu byla opravdu velmi krátká. Věříme, že se s koníky opět setkáme a že budeme pokračovat v debatě o zvířatech dál. Třeba si vyzkoušíme i jezdit.

Vyučující druhých a třetích tříd dále téma zvířat rozebírali ve svých hodinách formou projektových dnů a za pomoci netradičních postupů práce. Výstupem bylo shrnutí informací o zvířatech, u příležitosti Mezinárodního dne zvířat.

S netradičně pojatými dny budeme pokračovat i nadále, protože svůj smysl mají a žáky velmi baví.

Celá akce byla podpořena z Operačního programu Jan Amos Komenský, který je nyní ve škole realizován v podobě tzv. Šablon pro ZŠ.