RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek 23. března, u příležitosti „Světového dne poezie“, uspořádaly třídy II. A a V. A ze 13. ZŠ v Plzni recitační soutěž pro své spolužáky z prvního i druhého stupně. Soutěž se konala také u příležitosti celostátní akce „Měsíc knihy“.

Do poroty zasedli žáci školního parlamentu ze třídy V. A a učitelé naší školy. Porota to v hodnocení znovu jednoduché opravdu neměla. Veškeré básnické výkony zaslouží velkou pochvalu. Zejména výkony našich nejmladších žáků braly dech nejen porotě, ale také všem divákům. Úroveň vystupování všech byla na skvělé úrovni a nikdo se nemá za co stydět.

Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích. Jak vše dopadlo?

Kategorie 0. – 2. třída: 1. místo: Eliška Mižigárová – I. A, 2. místo: Filip Šimlinger – II. A, 3. místo: Max Šebesta – II. B.

Kategorie 3. – 5. třída: 1. místo: Marek Novotný – V. C, 2. místo: Ivan Berky – V. A, 3. místo: Pavel Hránek – III. A

Kategorie 6. – 9. třída: 1. místo: Veronika Bezděková – VI. C, 2. místo: Viktorie Maliňáková – VII. A.

Celé recitátorské odpoledne proběhlo v příjemné jarní atmosféře. Organizátoři, moderátoři i porota své úkoly zvládli výborně.

Ještě jednou díky všem, kteří se podílejí na přípravě pravidelné recitátorské akce. Už nyní se těšíme na další ročník „Jarního básničkování“.