20230616_091524
V pátek 16. 06. 2023 proběhla v druhých třídách dlouho očekávaná interaktivní ukázka kriminalistických techniků městského ředitelství policie Plzeň – představení jejich práce a úlohy v rámci kriminální policie a vyšetřování.
Proběhlo vysvětlení oborů daktyloskopie, trasologie a genetika, názorná ukázka odebrání těchto stop (daktyloskopických, trasologických a genetických).
Děti měly možnost vyzkoušet si odebrání daktyloskopických otisků a odnést svůj otisk na památku.
Ze strany tiskové mluvčí PČR byly poučeni o bezpečnosti (obecně, v silničním provozu, prevence), vyzkoušely si i speciální brýle simulující opilost.
Celá beseda byla úplně úžasnou osvětou a skvěle přiblížila práci kriminalistických techniků. Žáci odcházeli s úsměvy a byli nadšeni.
Obrovské poděkování za skvělý přístup a podání patří: nprap. Veronika Hokrová – oddělení tisku a prevence, nprap. Roman Svoboda, nprap. Ladislav Hosnedl – kriminalističtí technici MŘP Plzeň,
por. Michaela Baňařová – komisař SKPV MŘP Plzeň.