Minulý týden jsme absolvovali s druháky EU Projektový den ve výuce (ze Šablon III) s názvem Dešťovka je kamarád.

Program děti seznámil jednoduchým způsobem s tématem vody (u příležitosti Světového dne vody a Dne Země). Žáci zkoumali školní zahradu, ověřovali přítomnost vody v půdě, rostlinách i v nás samotných. Pomoci pohybových her se s vodou seznámili a poznali oběh vody v přírodě. Vyrobili si srážkoměr, pítko pro ptáky, a hlavně připravovali školní záhon.

Z projektu se podařilo zakoupit dřevěné vyvýšené záhony, půdu a semínka. Za pomoci hydrogelu, který udrží v půdě vlhkost, budeme moci pěstovat další bylinky. Zasadili jsme mátu, rozmarýn, pažitku a ředkvičky.

Díky spolupráci s žáky a učiteli druhého stupně, kteří nám velice pomohli se záhonem, budeme moci zkoumat další růst rostlin. Za pomoc děkujeme i panu školníkovi.

Vše se velmi vydařilo a všem zúčastněným patří opravdu velký dík. Školní záhon nyní opět velmi prospívá.