Již tradičně je začátek jara v naší škole spjat s recitační soutěží. Ne jinak tomu bylo i tento rok. Ve čtvrtek 21. 03. se vybraní recitátoři utkali ve vypjatém básnickém klání. Žáci byli rozděleni do dvou věkových kategorií, a to ve složení 0. – 2. třída a poté 3.-5. třída.

Děti si pro porotu, ale také pro početné publikum, připravily široký repertoár básní. Měli jsme tedy příležitost poslechnou si verše od Jaroslava Seiferta, Jiřího Žáčka či zbirožského rodáka Josefa Václava Sládka. Všichni recitátoři byli výborně připraveni již z proběhlých třídních kol recitační soutěže.

Ve vzduchu se vznášela nervozita a napětí by se dalo krájet nejen u dětí, ale také u poroty, která měla jako vždy velmi složité rozhodování, koho určit vítězem letošního ročníku. Žáci se statečně poprali s trémou, a díky tomu se svým způsobem stali vítězi všichni zúčastnění. Přednášet před rodiči a spolužáky je náročný úkol, s kterým se vystupující perfektně popasovali.

Každý si za svoji odvahu odnesl něco dobrého na zub a vítězové i něco ke čtení.

Závěrem tedy sláva vítězům, čest poraženým a již nyní se těšíme na příští rok! Děkujeme také všem kolegům za pomoc s přípravou.

Kategorie 0. – 2. třída: 1. místo: Elen Podlipská – I. B, 2. místo: Antonie Benešová – II. B, 3. místo: Jan Suja – I. A

Kategorie 3. – 5. třída: 1. místo: Asi Avsin Polat – III. A, místo: Nikola Votípková – III. A, 3. místo: Patrik Flaišman – IV. C

Zapsala Sára Jašová.