S příchodem léta jsme s prvňáky realizovali mnoho projektových dnů, které by měly podpořit jejich učení právě o létě. Snažili jsme se o hravé vyučování plné zážitků, o propojení se životem, o učení v přírodě a o využití našich smyslů. Kdo chtěl, odnesl si spoustu zajímavých informací a zážitků.

V pondělí 30. 5. 2022 jsme vyrazili autobusem do Prusin u Nebílov. Zde na nás čekal skvělý program od spolku Ametyst „Barvy a vůně bylin“. Jak název napovídá, zabývali jsme se bylinami, jejich názvy a využitím. Zkoumali jsme je, bádali jsme, jak rostou a jak je můžeme využít. Program byl pro žáky většinově hrazen z projektu EU Šablony III.

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 jsme se učili v parku za bazénem na Slovanech. Zde jsme měli zážitkový program „Léto všemi smysly“. A léto všemi smysly jsme skutečně poznávali. Program od spolku Ametyst byl velmi hravý, tvořivý a emočně nabitý. Program byl pro žáky většinově hrazen z projektu EU Šablony III.

V pátek 17. 6. 2022 jsme se učili na naší školní zahradě. Využili jsme venkovní učebnu, kde jsme absolvovali program „Léto v zahradě“. Léto jsme opět poznávali všemi smysly, např. jsme si hráli na včely nebo jsme připravovali bylinkovou pomazánku. Program byl pro žáky většinově hrazen z projektu EU Šablony III.

Pátek 3. 6. 2022 byl ve znamení sportu, čekal nás „Sportovní den“. Na školním hřišti jsme soupeřili mezi ročníky v zajímavých pohybových hrách a aktivitách.