263682129_1521740968207551_3624992320659126259_n

Tři měsíce po startu nové životní etapy je u prvňáků spoustu nových věcí. Z malých dětí se stávají školáci, kteří poznávají, co je to opravdová škola.

Výborná zpráva je, že už společně čteme celá slova a někteří čtou i věty. Čtené se snažíme pochopit. O český jazyk pečujeme opravdu hodně a rozvíjíme ho neustále. V matematice počítáme do šesti, sčítáme a odčítáme. Vznikají pěkné výtvarné práce a výzdoba přináší dětem radost.

Máme za sebou několik zajímavých projektů – úklid v okolí školy, povídání o rodině, den zvířat, Čertí školu. Nyní se těšíme hlavně na Vánoce, ke kterým také naše současná výuka směřuje.

Jedna z prvních tříd je již podruhé na online/distanční výuce. Zde žáci předvádějí skvělé výkony s počítačem a připojují se skoro všichni. Dokonce jsme zkusili výuku hybridní. Za vše je velká pochvala.

Prvňáci se neustále učí samostatnosti, odpovědnosti a rozvíjí své další dovednosti. Věříme, že to jde poznat i doma.

Děkujeme za spolupráci.

Učitelé prvních tříd.