vystrizek-5

ÚKLIDOVÁ AKCE 72 HODIN

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin (10.–13. října 2024) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.“

„Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.“

Naše škola se do úklidu pravidelně zapojuje. Tento rok se zapojil první stupeň, třídy stupně druhého a družina (asi 300 žáků). Žáci se svými učiteli vyčistili široké okolí 13. základní školy v okruhu cca 0,5 km2 (od Galerie Slovany ke knihovně v Táborské). V uvedených dnech bylo jasně poznat, že je okolí školy čisté a uklizené. Odpadu bylo opravdu hodně, našli jsme i velmi netradiční věci.

Žáci na úklidovou akci navázali ve svých třídách dalšími aktivitami a projekty z oblasti EVVO nebo tématem „Mezinárodní den stromů“. Rozvíjena byla také čtenářská gramotnost za pomoci inovativních metod práce.

Děkujeme všem, že se zúčastnili. Výsledek byl znát.

„V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidává také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků a mezi nimi také vy! Projekt dlouhodobě finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.“

(https://www.72hodin.cz/)