309263881_1177772166424031_1523762885663028654_n

„Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13.–16. října 2022) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.“

„Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.“

Naše škola se do úklidu pravidelně zapojuje. Tento rok se zapojil první stupeň a vyčistil široké okolí 13. základní školy v okruhu cca 0,5 km2. V uvedených dnech bylo poznat, že je okolí školy čisté a uklizené. Odpadu bylo opravdu hodně, našli jsme i velmi netradiční věci.

Žáci na úklidovou akci navázali ve svých třídách dalšími aktivitami a projekty z oblasti EVVO. Maskotem projektu se stal „Medvídek“, kterého si každý může složit z vystřihovánky, kterou dostal nebo na ni dostal tento odkaz: https://www.72hodin.cz/ke-stazeni

Děkujeme všem, že se zúčastnili.

„V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidá také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků a mezi nimi také vy! V minulém roce, silně poznamenaném restrikcemi, vyhlášenými v souvislosti s onemocněním COVID-19, se do projektu zapojilo více než 25 tisíc dobrovolníků v 400 projektech. Projekt dlouhodobě finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.“