Vánoční kino

Jako každý rok nechyběla ani letos na 1. stupni předvánoční návštěva kina. Tentokrát jsme vložili důvěru do krásné české pohádky pana Zdeňka Trošky "Čertoviny". Klasický příběh o nápravě dvou čertů, vítězství lásky a dobra nad chamtivostí a zlem žáky velmi zaujal. Napomohlo tomu i moderní pojetí plné vtipných scén, které tento výborný režisér umí dovést opravdu k dokonalosti.

Nejstarší žáci se po představení vydali na tradiční vánoční trhy. Mladší žáci ale také nezaháleli a po cestě do školy si prohlédli alespoň náš vánoční strom, dřevěný betlém a chlév se zvířaty.

Naši třeťáci se vydali na historickou prohlídku města, aby si připomněli významná místa, o kterých se nyní učí v prvouce. Prohlídku ukončili stejně jako ostatní ročníky návštěvou vánočních trhů na náměstí, kde si koupili drobnost pro radost či něco dobrého na zub.