Vánoční dílny se vydařily

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 se 13. ZŠ zaplnila malými i velkými kreativními tvůrci u příležitosti oblíbených vánočních dílen.

Na každého návštěvníka čekalo pět tematických dílen, ve kterých si mohl vyrobit tradiční i netradiční vánoční předmět.

Program začal úderem 16. hodiny, kdy paní učitelka Kubištová pronesla úvodní slovo a zahájila dílny společně se sborem Habrmánek zpěvem vánočních písní. Pochvalu si zaslouží celý sbor, ale také sólisté, kteří sbor výborně doplňovali. Sbor také doprovodila děvčata na housle a flétnu. Díky zpěvu koled byla atmosféra dílen od prvních chvil velmi vánoční. Po vystoupení sboru se malí kutilové rozeběhli do dílen.

Všechny dílny návštěvníky zaujaly a žádná z nich nezůstala opomenuta. V perníkové dílně bylo rušno od prvních chvil, ozdobit si perník všechny moc bavilo. Zájem o ozdobený perník byl obrovský a provoněná perníková třída praskala ve švech. Také dílna vizovická přivítala ihned od začátku velké množství tvůrců. Vidět jsme tu mohli želvičky, krokodýly, ježky, různé postavičky a mnoho dalšího. Z velkého zájmu se těšila dílna, kde se netradičně zdobily vánoční ozdoby. Do dílny vánočních andílků se muselo vstupovat s určitou zručností a kreativitou. Papírová dílna zaujala také mnohé návštěvníky, vyráběl se stromeček z papírových košíčků. Malí návštěvníci měli velkou radost z barev košíčků a možnosti si stromeček rozmanitě vyzdobit.

O velkém zájmu svědčí fakt, že se dílny uzavíraly až skoro po třech hodinách. Celé předvánoční odpoledne se vydařilo, byl vidět nejeden úsměv na tváři a atmosféra byla opravdu skvělá. Jsme rádi, že se do práce zapojili rodiče a ostatní příbuzní, kteří svým ratolestem nabídli pomocnou ruku. Jsme rádi, že i naše škola mohla podpořit myšlenku komunitního setkávání.

Poděkování si zaslouží celý pedagogický sbor, který dílny s chutí připravil, zorganizoval a při práci celé odpoledne pomáhal. Dále si pochvalu zaslouží všichni tvůrci, kteří si nějakou tu věc vyrobili a ukázali, že tvořivost jim opravdu nechybí.

Těšíme se na vás v roce 2020, kdy budou vánoční dílny opět otevřeny. Doufáme, že budou stejně inspirativní a povedené jako letos.