13. základní škola Plzeň,
Habrmannova 45,
příspěvková organizace

Škola v přírodě Růžená 21. - 25.9. 2020

A je to tady. Konečně jsme vyrazili na školu v přírodě.

Před školu přijely dva autobusy, jeden červený poschoďový – i to byl pro nás děti velký zážitek. Před polednem jsme dorazili na místo. Někdo do známého, někdo do neznámého prostředí.
Čekalo na nás překvapení, místo slíbeného pokračování Madagaskaru jsme se ocitli v Bradavicích ve škole čar a kouzel. Žáci byli rozděleni do jednotlivých kolejí, ubytovali se a dobrodružství mohlo začít.
Program školy v přírodě byl rozdělen na dopolední a odpolední blok. Dopoledne s námi, pedagogickými pracovníky naší školy, plnili žáci zajímavé úkoly, závodili, snažili se orientovat podle mapy, stavěli v lese domečky, hráli hry, pořádali turnaje v míčových hrách. Odpoledne se pomocí kouzelné hůlky přesunuli do fantastického světa kouzel. Trénovali kouzla, míchali kouzelné lektvary, plnili úkoly. Na konci týdne jsme všichni byli svědky vítězství nad zlým lordem Voldemortem, naše škola získala Ohnivý pohár a obdržela diplom.
Počasí nám po celou dobu přálo, svítilo sluníčko a bylo teplo. Zkazilo se až nad rámem posledního dne, vytrvale pršelo. Jako kdyby se s námi Růžená nechtěla rozloučit.
Zpáteční cesta proběhla bez problémů a my jsme šťastně kolem poledne dorazili před naši školu.
Všem nám určitě zůstanou krásné vzpomínky na školu v přírodě. Posuďte sami. Fotovzpomínky najdete zde.
Design by SITMP