Předvánoční dny ve 3. a 4. třídách

Poslední dny před vánočními prázdninami se nesly v duchu přicházejících svátků. Třídy se již se začátkem adventu slavnostně vyzdobily vánoční dekorací a rozzářily se v nich vánoční stromky. Zbývající dny byly věnovány tradičním vánočním aktivitám a jejich vyvrcholením byl páteční den.

V pátek si všichni ve třídách vyprávěli o vánočních zvycích a tradicích, některé z nich jsme si dokonce vyzkoušeli (krájení jablíček, házení papučí či pouštění lodiček). Tvořily se korálkové vločky, vánoční fotografie, vánoční přání či vánoční svícny z pomeranče a hřebíčku. V matematice jsme chytali kapříky a odvážně jsme se pustili do počítání náročnějších příkladů s čísly, které měly rybky na hřbetě. Když jsme si nemohli vánoční koledy sami zazpívat, alespoň nám hráli z rádií. V jedné třídě ze tříd se dokonce odvážný žák zhostil samotného hraní koled na kytaru. Poslední předvánoční den nemohla chybět ani samotná třídní nadílka.