Olympiáda z dějepisu a českého jazyka

I v letošním školním roce proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z dějepisu a českého jazyka.

Dějepis se tentokrát nesl ve stylu „Neklidného století“. Zúčastnilo se osm žáků devátého ročníku. Jednoznačným vítězem se stal Šimon Holický, který získal 64 bodů z 65 možných. Takový výsledek jsme tu na škole ještě neměli! Na druhém místě se umístil Ondřej Šatra a na třetím Matouš Holický. Všichni tři hoši budou reprezentovat naši školu v krajském kole.

V českém jazyce se pokusilo o štěstí celkem 15 žáků z osmých a deváté třídy. Na prvním místě se umístily slečny Nela Krýslová z VIII. A a Barbora Seifertová z VIII. B. Na druhém místě pak Přemysl Kresl z IX. A. Všem gratulujeme a počítáme s jejich účastí v krajském kole!