Lyžařský výcvikový kurz 2020

Jako každý rok se zájemci z řad žáků 7. ročníku zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Železné Rudě.

S cílem se naučit lyžovat nebo zlepšit své lyžařské dovednosti jsme v neděli 16. února z Hlavního vlakového nádraží vyrazili směr Šumava. Po příjezdu, ubytování a vybalení jsme ještě ten den šli omrknout sjezdovku, kde jsme měli výcvik absolvovat. Nedobré sněhové podmínky se potvrdili a na sjezdovce byl opravdu pouze úzký pruh technického sněhu. Zpětně ale musím konstatovat, že i přes málo sněhu a nehezké vyhlídky předpovědi počasí, jsme lyžovali každý den a na zničení lyží to vůbec nebylo. Neděli jsme potom večer zakončili seznamováním s organizačními informacemi, pravidly a řádem kurzu a hlavně bezpečnostními pokyny.

V pondělí, úterý a ve čtvrtek byl vlastně denní režim stejný... Jídlo, lyžařský výcvik, odpočinek a večerní program. Jelikož je vždy 3. den kritický, tradičně jsme ve středu po obědě na svah nešli. Volné odpoledne bez lyží jsme využili k návštěvě Železné Rudy, Návštěvnického centra a nákupu suvenýrů. Co se týká výcviku, tak všechny žáky musím pochválit. Začátečníci již první den odpoledne jezdili na vleku a jejich posun k lepšímu lyžování se posouval kupředu každou minutu. Pokročilí lyžaři zase poznávali různé styly lyžování a vzorně posouvali svůj lyžařský um. Na každém z účastníků byl po 5 dnech vidět velký pokrok, za což jsme i my instruktoři rádi. Večerní programy se nesly v duchu hodnocení, instruktážních videí a hlavně společenských her. Ve čtvrtek jsme předali odměny za závody ve slalomu a celkové zlepšení všech, celý kurz zhodnotili a večer zakončili diskotékou. V pátek ráno jsme už museli balit, užili jsme si poslední lyžování a po obědě se chystali k odjezdu.

Celkově se vždy kurz hodnotí velmi kladně, pokud nikdo neonemocní, nikdo se nezraní, nemusí odjíždět domů nebo nemusíme řešit nějaké vážnější kázeňské prohřešky nebo jiné průšvihy. Což se právě i letos stalo a kurz jsme si tak všichni žáci i učitelé moc užili. Už se těšíme na další.

Další fotografie