13. základní škola Plzeň,
Habrmannova 45,
příspěvková organizace

Jsme druzí v krajském kole Dopravní soutěže BESIP 2019

Než jsme vyrazili na krajské finále dopravní soutěže mladých cyklistů, předcházel tomu tvrdý trénink. Skoro každý den po dobu dvou měsíců jsme trénovali soutěžní disciplíny.

Nejprve jsme museli projít okresním kolem, které jsme s převahou – s náskokem minima trestných bodů ovládli a postoupili jsme do krajského kola.

A přišel ten den 29. květen a přišla s ním i nervozita. V 07:45 jsme jeli na 33. ZŠ a tam slavnostně započala krajská dopravní soutěž. Počasí nám moc nepřálo, vydatně pršelo celé dopoledne.  To nám hlavně vadilo na dopravním hřišti, kde jsme projížděli různá stanoviště podle předpisů. Poté následovaly testy pravidel silničního provozu, když jsme zjistili výsledky, tak nám přejela hrůza po zádech. Měli jsme dohromady 70 trestných bodů a naděje ve vítězství se pomalu rozplývala, ale snažili jsme se dál. Následovala naše silná stránka - jízda zručnosti, tu jsme s přehledem ovládli a získali jsme znovu sebevědomí.

 Dále jsme odcestovali do Melchiorovi huti. V autobusu jsme jeli zhruba jednu hodinu. Poté jsme konečně dorazili a tam jsme měli k obědu výborné čevabčiči s brambory. Hned co jsme dojedli, jsme se šli ubytovat a trochu si odpočinout. Když jsme si dostatečně odpočali, přesunuli jsme se na betonový plac, kde byla ukázka malých hasičů z Kralovic. Moc se mi to líbilo a ohromilo mě, že tak malé děti dokáží takové věci. Představení bylo o dopravní nehodě. Bylo to nádherně zpracované a geniálně zahrané.

Poté přišla práce s mapou, a nervozita stoupla, dopadlo nám to zase velmi dobře. Měli jsme čím dál tím větší naději, ale bodový rozdíl byl pořád hodně velký, ale jak se říká, naděje umírá poslední. Proto jsme museli na poslední disciplíně opakovaně zazářit ve zdravovědě. Snažili jsme se ze všech sil a nakonec jsme měli dohromady 10 trestných bodů.

Dál už jsme měli volno a užívali jsme si to, co nejvíce to šlo. Zahráli jsme si minigolf a po nějaké době, jsme šli na večeři, ke které jsme měli zapečené těstoviny. Po večeři jsme si zahráli volejbal, moc mě to bavilo. K večeru byl táborák, na kterém jsme si i opekli vuřty. Nakonec jsme šli spát. Když jsme se probudili, šli jsme na snídani, kde jsme měli švédský stůl. Po snídani jsme už jen čekali na výsledky toho snažení. V 11 hodin jsme se konečně dozvěděli výsledky - byli jsme druzí o 22 trestných bodů. Celkově se mi to hodně líbilo a jsem velmi rád, že jsem se zúčastnil a těším se příští rok.

Jonáš R.  4.B

Náš maskot a ceny

 

Design by SITMP