Ani čeština nemusí být nuda

V češtině se sice nemůžeme pochlubit krásnými výrobky, ale ani tak nezahálíme. Na začátku distanční výuky se sešlo hned několik prací zadaných ještě ve škole na téma „Fantastické zvíře“. Probírali jsme bajky a příběhy zvířat napříč literaturou, až jsme se dostali k fantastickým zvířatům J. K. Rowlingové. A zde vznikl nápad vymyslet si vlastní zvláštní zvířata a také je popsat a přiřadit jim nejrůznější vlastnosti. To se myslím šesťákům krásně podařilo, a protože si je teď nemůžeme vystavit ve třídě, můžete si některé prohlédnout zde..

Osmáci se zase pokusili o příběhy na jedno písmeno, ideálně dotýkající se dnešní nelehké doby. Vzniklo několik zajímavých prací, pod článkem najdete tři na ukázku. Aneb ani čeština nemusí být nuda